Piskama e dites
Personi më i rrezikshëm është ai i cili dëgjon, mendon dhe vëzhgon.

- Bruce Lee
image

 

Për zgjedhjet presidenciale të Francës, kompania ajrore "Royal Jordanian Airlines" është tallur ke kandidaten radikale të djatht Marine Le Pen me këtë sllogan atraktiv:

 

Në ditën e zgjedhjeve, tweet-at e kompanisë jordaneze vazhduan:

 

Ndërsa kur rezultatet fillestare u publikuan në mediat franceze dhe Emmanuel Macron u zgjedh president i Francës, avio-kompania u bë edhe më kreative duke postuar këtë:

(Fluturo Majtas me Royal Jordanian)

image

 

Motra e yllit të Barcelonës, Rafaella, e ka konfirmuar në rrjetin e saj social se ajo po takohet me përfaqësuesin e Brazilit Gabriel Barbarosa (Gabigol).

 

Edhe ai, pra Gabigol që është sulmues i Inter Milanit, ka postuar këtë foto ku çifti shihet duke u puthur, të cilën foto pastaj e ka publikuar edhe Rafaella.

❤️

A post shared by Gabriel Barbosa 🇧🇷 (@gabigol) on

😗

A post shared by Rafa (@rafaella) on

 

Për më shumë Rafaella është një yll i Instagramit pasi ka mbi 3 milionë përcjellës, derisa Gabigol ka 1.2 milionë.

 

Gabigol është një talent i ri i cili po kërkohet edhe nga ekipet angleze, në veçanti nga Liverpool.

image

 

Goal.com njofton se ylli i Madridit, Cristiano Ronaldo, tashmë është sportisti më i ndjekur në Instagram. 

 

Të Marten, fituesi i Topit të Artë i siguroi Real Madridit fitoren duke shënuar tre gola kundër Atletico Madridit në Bernabeu, ndërsa të Enjten ai bëri histori edhe në Instagram.

 

Ronaldo është bërë sportisti i parë në botë që ka grumbulluar 100 milionë përcjellës në Instagram, duke e lënë pas Leo Messin me 70 milionë.

 

Superylli portugez është përdorues i rregullt i Instagramit, dhe ka gjithsejt 1.786 postime, ku mesatarisht çdo postim i sjellë atij mbi 55.000 përcjellës të rinj.

 

Këngëtarja Selena Gomez mbanë primatin në Instagram me 119 milionë përcjellës.

 

© 2012 -
Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /hermes/walnaweb07a/b1537/moo.piskamacom/controllers/ResponsiveController.php(147) : eval()'d code on line 339
2017 Piskama.com

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com