Piskama e dites

"Unë jam kafez, në kërkim të zogut."


- Franz Kafka

image

 

Një peticion që bën thirrje për përsëritjen e ndeshjes Barcelona - PSG në Champions League, ka mbledhur 145.000 nënshkrime deri më tani.

 

Gjyqtari i ndeshjes Deniz Aytekin ishte kritikuar ashpër për performancën e tij, duke akorduar kështu dy penallti për Bacelonën.

 

Derisa shumë futbolldashës nga e tërë bota janë të frustruar me rezultatin 6-1, njëri prej tyre Luis Melendo Olmedo ka organizuar peticion online në faqen e njohur Change.org, i cili bën thirrje që ndeshja e zhvilluar në Camp Nou të riluhet përsëri.

 

Sipas organizatorit Olmedo, ekipi francez "PSG u dëmtua rëndë nga gjyqtari i ndeshjes Deniz Aytekin i cili i dha Barcelonës përparësi përmes vendimeve të tij".

 

Caku për mbledhjen e nënshkrimeve është caktuar në 150.000 sosh dhe interesim i madh vjen nga e gjithë bota.

 

burimi: Goal.com

image

 

Ylli i popit, 29 vjeçarja, në këtë fotoset për revistën "Paper" ka bartur çafore të punuar nga Channel, fustan nga Marni, çizme nga Dior, dorëza nga Acne Studios, dhe stoli nga brendi My Enemy nga Chris Habana dhe Shannon Stokes.

 

Riri, së fundi është dekoruar me titullin "Humanitarja e Vitit" nga Univerziteti i Harvardit.

 

image
image
image image image image image image image image
image

 

Kampanja për linjën e re ka blogeret e njohura si Grace Victory dhe Danielle Vanier, modelet Pamola Elesser dhe Naomi Shimada dhe atleten amerikane Amanda Bingson.

 

Koleksioni i ri nga Nike për "plus-size" përfshinë veshje të shumta të madhësive 1X deri 3X.

 

Në konferencën për media, me rastin e lancimit të linjës së re, përfaqësues të brendit amerikan deklaruan se "madhësia s'ra rëndësi" andaj ata me këtë linjë të re po festojnë diverzitetin e bukurisë së trupit të femrës.

 

image

 

Helen Boucher, zëvendës presidente e NIKE për veshjet sportive për femra, tha se sot kjo linjë reflekton faktin se vajzat e reja duan të jenë të fuqishme. Ajo shtoi: "Dhe derisa fuqia duket ndryshe në secilën, është i qëndrueshëm fakti se sot fitnesi për stil jete për femrat...

 

"Përfundimisht, bukuria vjen në të gjitha foramt dhe madhësitë dhe të qenurit e bukur do të thotë të jeshë e fortë në jetë. Fuqia është e rëndësishme për ne, madhësia s'ka rëndësi", përfundoi ajo.

 

image
image

 

Megjithkëtë, Nike gjatë 10 viteve të fundit ka shitur veshëmbatje për femra në mbi-peshë. Me lancimin e linjës së re gama e produkteve për këtë kategori rritet zyrtarisht.

 

© 2012 - 2017 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com