Piskama e dites
"AS NË ËNDËRRAT E MIJA MË TË ÇMENDURA, NUK DO TA IMAGJINOJA NJË JETË MË TË MIRË"

- Hugh Hefner, 9 Prill 1926 - 27 Shtator 2017
image

 

Bashkëpunimi i fundit i Adidas me Pharrell Williams ka freskuar linjën e atleteve për sportin e tenisit. Atletet e reja mbajnë emrin "adidas Tennis Hu" dhe vijnë në dy ngjyra: bardhë/gjelbër dhe bardhë/verdh.

 

Çmimi 119€.

image
image
image image image image image image image image

Të Shtunen, 164 vrapues nga 9 shtete garuan kundër njëri tjetrit për të arritur majen e kërcimit me ski në Planica të Sllovenisë.

 

Vrapimi 400 metërsh më i vështiri u fitua nga turku Arslan Ahmet (5:02:53) dhe nga austriakja Teresa Stadlober në kategorinë e femrave.

image

 

Motra e yllit të Barcelonës, Rafaella, e ka konfirmuar në rrjetin e saj social se ajo po takohet me përfaqësuesin e Brazilit Gabriel Barbarosa (Gabigol).

 

Edhe ai, pra Gabigol që është sulmues i Inter Milanit, ka postuar këtë foto ku çifti shihet duke u puthur, të cilën foto pastaj e ka publikuar edhe Rafaella.

❤️

A post shared by Gabriel Barbosa 🇧🇷 (@gabigol) on

😗

A post shared by Rafa (@rafaella) on

 

Për më shumë Rafaella është një yll i Instagramit pasi ka mbi 3 milionë përcjellës, derisa Gabigol ka 1.2 milionë.

 

Gabigol është një talent i ri i cili po kërkohet edhe nga ekipet angleze, në veçanti nga Liverpool.

image

 

Goal.com njofton se ylli i Madridit, Cristiano Ronaldo, tashmë është sportisti më i ndjekur në Instagram. 

 

Të Marten, fituesi i Topit të Artë i siguroi Real Madridit fitoren duke shënuar tre gola kundër Atletico Madridit në Bernabeu, ndërsa të Enjten ai bëri histori edhe në Instagram.

 

Ronaldo është bërë sportisti i parë në botë që ka grumbulluar 100 milionë përcjellës në Instagram, duke e lënë pas Leo Messin me 70 milionë.

 

Superylli portugez është përdorues i rregullt i Instagramit, dhe ka gjithsejt 1.786 postime, ku mesatarisht çdo postim i sjellë atij mbi 55.000 përcjellës të rinj.

 

Këngëtarja Selena Gomez mbanë primatin në Instagram me 119 milionë përcjellës.

 

© 2012 - 2018 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com