Piskama e dites

"Unë jam kafez, në kërkim të zogut."


- Franz Kafka

image

 

Bukuroshja nga Peja, Kaltrina Lulaj ka filluar herët pushimet verore. Ajo po qëndron në Maldive ku po shijon diellin dhe plazhin atje. Kaltrina ka publikuar foto të saja në ishullin Dhidhdhoo të Maldiveve dhe jo vetëm.

 

Ajo, në faqen e saj në Instagram ka mbi 36.000 përcjellës.

 

image
image
image
image
image
image
image

 

Nën diellin e Los Angelesit, fotografi Martin Murillo ka fotografuar modelen ruse, 22 vjeçaren Anastasia Kvitko, e cila në Instagram ka mbi 5.7 milionë përcjellës.

 

image
image
image
image
image
image

 

Ylli i popit, 29 vjeçarja, në këtë fotoset për revistën "Paper" ka bartur çafore të punuar nga Channel, fustan nga Marni, çizme nga Dior, dorëza nga Acne Studios, dhe stoli nga brendi My Enemy nga Chris Habana dhe Shannon Stokes.

 

Riri, së fundi është dekoruar me titullin "Humanitarja e Vitit" nga Univerziteti i Harvardit.

 

image
image
image image image image image image image image
 

© 2012 - 2017 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com