Piskama e dites
"AS NË ËNDËRRAT E MIJA MË TË ÇMENDURA, NUK DO TA IMAGJINOJA NJË JETË MË TË MIRË"

- Hugh Hefner, 9 Prill 1926 - 27 Shtator 2017

Ish Stig-u nga seriali 'Top Gear', Ben Collins është prapa timonit të Range Rover Sport, në teposhtëzen famëkeqe në Mürren të Zvicrrës. Terreni i papështarshëm përbëhet nga 15km terren të ashpër, 2000m teposhtëze e theksuar me deri në 60% të mbuluar me akull, gurë, baltë e asfalt të dëmtuar.

 

Ditën e Marte, 'Hyperloop One' njoftoi për media arritjen e marrëveshjes me zyrtarët e Dubait dhe të Emirateve të Bashkuara Arabe për fillimin e një studimi të fizibilitetit për ndërtimin e një sistemi të ri të transportit.

 

Kompania publikoi këtë video 2min e 30sek, si spjegim se si do të lidhen pjesë të ndryshme të qytetit mes vete. Ky sistem parashikon që një udhëtim prej Abu Dhabit deri në Dubai që zgjatë rreth 90 minuta, të shkurtohet dhe të bëhet 12 minuta 'vozitje' nëpërmes tubit.

 

Ken Block ka njoftuar publikun për aventurën e tij të re, përmes kësaj videoje promovuese. Kësaj radhe Block vozitë monstrumin "Hoonicorn" që ka motorr 6.7 litra V8 me dy turbina, e që në total jep 1.400 kuajfuqi!

 

Automobilisti i njohur vozitë "lodrën" e tij të re në majen "Pikes Peak" SHBA - pistë e gjatë 20 km.

 

Për të përmirësuar shitjet e orës së mençur Apple Watch, kompania ka punuar këtë reklamë kreative për gjeneratën II të orës. Videoja tregon dhe promovon sporte të shumta ku Apple Watch ndihmon.

 

Apple Watch Series 2 është e dizajnuar për të gjitha lëvizjet që ju doni të bëni. Me GPS të integruar, rezistencë ndaj ujit deri në 50 metra, dhe me procesorin dy bërthamësh, ora do të ju inspiroj dhe motivoj çdo hap tuajin, zgjatje, kërcim apo çkado tjetër.

 

 

Versioni më i ri i këpucëve ka teknologji që shtrëngon lidhëset automatikisht posa të "ndjejë" se shputa është futur brenda. Vetëm 89 palë të tilla do të dalin në treg, ndërsa 10 dollarë ju jep shansin për këpucë. Të gjitha fitimet nga to, Nike do t'i jep për Fondacionin e Michael J. Fox që lufton sëmundjen e Parkinsonit.

 

image
image
image
 

© 2012 - 2018 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com