Piskama e dites

"Unë jam kafez, në kërkim të zogut."


- Franz Kafka

Ken Block ka njoftuar publikun për aventurën e tij të re, përmes kësaj videoje promovuese. Kësaj radhe Block vozitë monstrumin "Hoonicorn" që ka motorr 6.7 litra V8 me dy turbina, e që në total jep 1.400 kuajfuqi!

 

Automobilisti i njohur vozitë "lodrën" e tij të re në majen "Pikes Peak" SHBA - pistë e gjatë 20 km.

 

Seria e njohur për botën e motokrosëve kthehet këtë vit me MOTO 8. Edhe kësaj radhe, në seri marrin pjesë vozitësit më të mirë të botës në një film epik me lokacione të jashtzakonshme!

 

image

 

Herën e fundit që Land Rover kishte modeluar SUV-in Discovery ishte viti 2004. Në panairin "Paris Motor Show" që filloi me 1 Tetor, brendi britanez solli gjeneratën e re të Discovery. Përveç që duket bukur, vetura ofron edhe shumëçka tjetër. Interieri mund të akomodoj 7 persona dhe ulëset mund të rregullohen përmes telefonit.

 

Çmimi i Land Rover Discovery të ri do të jetë rreth 57.000€.

 

image
image
image
image
image
 

© 2012 - 2017 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com