Piskama e dites
Personi më i rrezikshëm është ai i cili dëgjon, mendon dhe vëzhgon.

- Bruce Lee

Gjatë një ceremonie të organizuar në Qendrën Kombëtare të Artit në Tokio, për të shënuar 50 vjetorin e brendit në tregun japonez, prodhuesi italian i automobilave ka prezantuar serinë e limituar të modelit Ferrari J50.

 

Vetura J50 ka dy karrige, ndërsa dizajni është i bazuar në modelet e viteve '70 dhe '80. I krijuar nga departamenti i Projekteve Speciale të Ferrarit dhe dizajnuar nga ekipi i Qendrës së Stajllingut të Ferrarit në Maranello, vetëm 10 vetura J50 do të prodhohen. Dhe në traditën 'fuori serie'Ferrarit, secila veturë do të përshtatet me kërkesat e konsumatorit.

 

J50 ka motorr të veçant me 3.9litra V8, i cili fitoi çmimin e parë si Motorri Ndërkombëtar i Vitit.

 

image
image
image
image

Tesla ka postuar këtë demo e cila tregon se si duket vozitja autonome në rrugët e qytetit. Derisa vetura është në lëvizje, kamerat dhe senzorët e saj detektojnë një numër të madh objektesh për çdo moment si: vijat e rrugës, shenjat e trafikut, dritat, këmbësorët dhe veturat e tjera.

 

Personi që është prapa timonit nuk bën gjë, vetëm gjindet aty për shkaqe ligjore.

 

image

 

Me një video të shkurtër promovuese, kompania Mercedes-Benz ka paralajmëruar për modelin e ri i cili u zbulua para publikut dje në një auto-shtëpi në Los Angeles, SHBA. Superluksozi Mercedes-Benz Maybach S 650 është i bazuar në modelin S Cabriolet.

 

image

 

Motorri veçohet për vëllim 6 litra turbo me 12 cilindra. Ajo që bie në sy më shumë është enterieri i veturës.

 

Materialet janë ekskluzive, ndërsa luksi do të jetë i nivelit më të lartë të mundshëm. Ky model do të jetë i gatshëm vetëm për blerësit e zgjedhur pasi vetëm 300 të tillë janë prodhuar.

 

 

© 2012 -
Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /hermes/walnaweb07a/b1537/moo.piskamacom/controllers/ResponsiveController.php(147) : eval()'d code on line 339
2017 Piskama.com

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com