Piskama e dites
"AS NË ËNDËRRAT E MIJA MË TË ÇMENDURA, NUK DO TA IMAGJINOJA NJË JETË MË TË MIRË"

- Hugh Hefner, 9 Prill 1926 - 27 Shtator 2017

Pas publikimit të nëntë videove të famshme Gymkhana, Ken Block nuk ndejtur duarkryq.

 

Një vit pas publikimit të epizodit të nëntë të Gymkhana, profesionisti amerikan na e prezanton videon e re me emrin Terrakhana. Xhirimet janë bërë në Utah, SHBA.

Motoçiklisti 27 vjeçar Matthew Murray po inçizonte gjiron e tij me kamerë GoPro. Derisa po shtegtonte në malet e Santa Monica, në Calabasas, papritmas ai humbet drejtimin dhe fluturon nga rruga.

 

Për fatin e mirë të çiklistit, ai shpëtoi me disa lendime të lehta!

Pas disa muajsh promovimi, prodhuesi suedez Volvo përfundimisht ka prezantuar SUV-in e ri Volvo XC40. SUV i ri do të jetë i pranishëm në treg në dy versione - njëri ka 247 kuajfuqi me motorr 2.0 litra turbo, dhe versioni tjetër është i tëri elektrik, e që do të prezantohet në fund të këtij viti. Ndër të tjera, vetura e re është e pajisur me asistim të vozitësit, vozitje 4x4, alarme trafiku dhe kamerë 360 shkallësge.


Çmimi ende nuk është bërë i ditur.

image
image
image
image
image
image
 

© 2012 - 2018 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com