Piskama e dites
Personi më i rrezikshëm është ai i cili dëgjon, mendon dhe vëzhgon.

- Bruce Lee
image

Qeni ishe dedikuar si shoqërues për Yumen (majtas), i dhuruar nga qeveria japoneze në vitin 2012 - gjithashtu në fotografi: Buffy

 

Presidenti rus Vladimir Putin, ka refuzuar një ofertë për një qen rë racës Akita, si "dhuratë" e qeverise japoneze, njofton BBC.

 

Japonia i kishte dhuruar një Akita femër të quajtur Yume në vitin 2012. Ky qen ishte paraparë si shoqërues për Yumen.

 

Po të ishte pranuar, dhurata do prezantohej para presidentit rus në një samit me kryeministrin japonez Shinzo Abe, javën e ardhshme në Japoni.

 

Raca e qenëve Akita vjen nga veriu u Japonisë.

 

Putin poashtu ka një pastor bullgar të quajtur Buffy, i cili i ishte dhënë nga kryeministri bullgar në vitin 2010.

Para 10 viteve ishte publikuar dokumentari "Planet Earth" i cili kishte ndryshuar kuptimin e planetit tonë për shumë njerëz. Para disa ditësh, BBC Earth në bashkëpunim me narratorin dhe dashamirin e madh të natyrës Sir David Attenboroug, sollën "Planet Earth II" me pamje ekskluzive nga natyra dhe bota shtazore. Planet Earth II përbëhet nga 6 seri. Ky është traileri zyrtar i dokumentarit të ri.

 

 

© 2012 -
Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /hermes/walnaweb07a/b1537/moo.piskamacom/controllers/ResponsiveController.php(147) : eval()'d code on line 339
2017 Piskama.com

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com