Piskama e dites
"AS NË ËNDËRRAT E MIJA MË TË ÇMENDURA, NUK DO TA IMAGJINOJA NJË JETË MË TË MIRË"

- Hugh Hefner, 9 Prill 1926 - 27 Shtator 2017
image

 

Goal.com njofton se ylli i Madridit, Cristiano Ronaldo, tashmë është sportisti më i ndjekur në Instagram. 

 

Të Marten, fituesi i Topit të Artë i siguroi Real Madridit fitoren duke shënuar tre gola kundër Atletico Madridit në Bernabeu, ndërsa të Enjten ai bëri histori edhe në Instagram.

 

Ronaldo është bërë sportisti i parë në botë që ka grumbulluar 100 milionë përcjellës në Instagram, duke e lënë pas Leo Messin me 70 milionë.

 

Superylli portugez është përdorues i rregullt i Instagramit, dhe ka gjithsejt 1.786 postime, ku mesatarisht çdo postim i sjellë atij mbi 55.000 përcjellës të rinj.

 

Këngëtarja Selena Gomez mbanë primatin në Instagram me 119 milionë përcjellës.

 

© 2012 - 2018 Piskama.com
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
www.fatcow.com